/Files/images/st_30/dsa.jpg

Профілактика жорстокого поводження з дітьми

2 жовтня 2018 року Верховна ради України ухвалила закон про протидію булінгу в першому читанні.

Дослідження свідчать, що останнім часом значно збільшилась кількість дітей дошкільного віку з підвищеною тривоженістю. Однією з основних причин такої негативної динаміки є жорстоке поводження з дітьми.

/Files/images/стоп булинг картинка.jpg

Дитинство - пора ставлення особистості. І саме у цей період дитина потребує найбільшої уваги і захисту. Тож найближче оточення має забезпечити дитині належний догляд та турботу, а головне - безпечне і радісне існування.

Булінг - це агресивна свідома поведінка однієї дитини ( або групи) стосовно іншої, що супроводжується регулярним фізичним і психологічним тиском та є гострою проблемою сучасності.

Попередження жорстокого поводження дітей з однолітками

Деякі діти інколи жорстоко поводяться з однолітками. Це виявляється в образливих прізвиськах, глузуванні над зовнішнім виглядом, погрозах, приниженнях. Саме у п'ятирічному віці діти можуть демонстративно заздрити одноліткам, зачіпати їх, змагатися з ними та часом агресивно підкреслювати власну перевагу.

Для формування психологчної єдності з іншими дітьми, позитивного спілкування, батьки та педагоги мають спрямувати свої зусилля на розв'язання багатьох завдань.

Організовуючи освітній процес педагогічний колектив нашого закладу використовує різні методи і прийоми, що сприяють згуртуванню дитячого колективу. Це система педагогічних впливів, що містить ігрові ситуації, прийоми, різні колективні творчі ігри, ігрові заняття, спрямовані на створення позитивного емоційного настрою та атмосфери безпеки у групі однолітків.

Формуючи дружнє ставлення дітей до однолітків, треба керуватися твердженням, що дитина це не шматок глини, з якого можна виліпити усе, що захочеш. Дитина - особистість, яка здатна відчувати, переживати, сприймати, розмірковувати, хотіти, і, спираючись на свій унікальний досвід, мати свою власну точку зору та вибирати, як їй поводитися у тій чи іншій ситуації. Тож потрібно намагатися сформувати у дітей морально-етичні цінності, збагачуючи їхній досвід добрими вчинками, дружнім ставленням одне до одного, заохочуючи піклування про молодших та слабших, допомогу товаришам тощо.

Поради дітям щодо протидії булінгу - цькуванню:

- уникай агресора й перебувай у товаристві друзів. Постійно перебувай у товаристві приятеля, щоб не залишатись наодинці з недругом. Перебувай в оточенні приятелів у транспорті , на майданчику, на вулиці, - скрізь, де можна зустріти кривдника. Запропонуй теж саме своєму другу.

- стримуй гнів. Розхвилюватись у звязку зі знущанням природно, але саме цього й домагаються агресори. Це змушує їх відчувати себе сильнішими. Намагайся не реагувати плачем, не червоній і не переймайся. Це вимагає великої кількості тренувань, але це корисна навичка дати відсіч агресору. Іноді треба навчати дітей робити непроникний вираз обличчя, поки вони не позбудуться небезпеки (посмішка або сміх можуть провокувати розбишаку).

- Дій хоробро, йди та ігноруй агресора. Твердо й чітко скажи йому, щоб він припинив, потім розвернись й піди. Намагайся ігнорувати образливі зауваження, наприклад, демонструй байдужість чи вдавай, що ти захоплений бесідою по мобільному телефону. Ігноруючи задираку, ти показуєш, що він тобі байдужий. Зрештою, він, імовірно, утомиться діставати тебе.

- усунь провакаційні фактори.

Рішучі дії:

Розкажи дорослим про знущання. Вихователю, директору, батькам, вони можуть допомогти припинити знущання.

Нічого не бійся, не мовчи, розповідай про це. Поговори з кимось, кому ти довіряєш, наприклад, із вихователем, братом, сестрою, або другом. Вони можуть запропонувати деякі корисні поради, і навіть якщо вони не можуть виправити ситуацію, це допоможе тобі відчути себе менш самотнім.

/Files/images/st_30/87071812.jpg

Кiлькiсть переглядiв: 0

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.